Ciekawostki o Niemczech :)

Niemiecka Kuchnia
Tradycyjne niemieckie śniadanie to najczęściej biała kiełbasa – W Niemczech jest ponad 300 gatunków chleba i ponad 6 tysięcy gatunków piwa, którego zaraz po Czechach piją najwięcej w Europie.  Niemcy są kawoszami. Kawa cieszy się u nich znacznie większym uznaniem niż herbata.

Sylwester w Niemczech
Niemcy noc sylwestrową najchętniej spędzają w teatrze (ins Theater) i schroniskach (auf einen Skihütte). Chętnie chodzą też na wielkie bale sylwestrowe (auf einen großen Ball).
Tradycyjną Sylwestrową potrawą w Niemczech jest karp (Silvesterkarpfen). Jego łuska przez cały kolejny rok noszona jest w portfelu jako talizman mający moc odganiania finansowych kłopotów.  W Niemczech do dziś przetrwały stare, sylwestrowe obyczaje, jak: wróżenie z wosku (der Wachs)  Niemcy podczas składania sobie życzeń Noworocznych obdarowują się amuletami mającycmi przynieść szczęście np. czterolistnymi koniczynami i podkowami.

W Kolonii, karnawał nazywany jest piątą porą roku.
W ostatni czwartek karnawału (Weiberfastnacht) rozpoczynają się tzw. szalone dni (tolle Tage). W Nadrenii i Westfalii kobiety uzbrojone w nożyce obcinają mężczyznom krawaty i szturmem zdobywają ratusze by otrzymać symboliczne klucze do bram miasta i przejąć nad nim władzę. Zapustny poniedziałek (Rosenmontag) stanowi punkt kulminacyjny niemieckiego karnawału. Roztańczone i rozśpiewane, poprzebierane w karnawałowe kostiumy tłumy wylegają na ulice. Odbywa się niezliczona ilość balów i strojnych parad. Szalone zabawy kończą się po 7 dniach w Środę Popielcową.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s